Вкладаємо дитину спати
- lomovanatasa577
- 9 февр. 2017 г.
- 2 мин. чтения

Ми знаємо, що найкорисніший сон дитини і дорослого – з 22 до 2 ночі. Тому потрібно прагнути до того, щоб малюк в цей час вже міцно спав у своєму ліжечку. Тобто, малюка краще укладати десь о 21.00. У холодну пору року і взагалі можна укласти спати дитину о 20.00. Але легко сказати - важко зробити. Адже іноді малюк не хоче спати - і все тут. І ніякі пісеньки і танці з ним на руках не заспокоять маленьке диво. Як діяти?
По-перше, не порушуйте режиму сну, і тоді маляті буде легше засинати і прокидатися. І якщо маля так і дивиться на Вас в усі свої прегарні очі, не виймайте його з ліжечка. Попросіть, щоб малюка ні тато, ні бабуся, ні хто інший не тривожили і не розбурхували розмовами, сміхом і зайвою увагою. І взагалі, перед сном не грайте з дитиною у веселі ігри, краще поговоріть з малюком, погладьте його, щоб він залишався спокійним. Або ж просто залиште його з самим собою, і нехай він так заспокоїться перед сном.
Нехай процедури, що передують сну, стануть для дитини звичним ритуалом, тоді засинати її стане набагато легше. Не одягайте і не закутуйте малюка занадто сильно, інакше від спеки дитина якщо і засне, то дуже ненадовго. Якщо маляті вже виповнилося більше року, пора привчати його до того, що він сам може виконувати деякі справи. Наприклад, зняти предмети одягу, скласти їх на стільчик.
Не привчайте до заколисування, інакше без подібних маминих фізичних вправ дитині потім буде занадто складно заснути. Заспокійливо впливає м’яка іграшка. Підберіть іграшку середнього розміру, виготовлену з безпечних матеріалів. Обіграйте укладання її спати поруч з малюком і залиште її з ним. Важливо, щоб це була одна і та ж іграшка упродовж довгого часу і подобалась дитині.
Деякі педіатри проти того, щоб розповідати одну і ту ж історію, що любить дитина кілька разів. Оскільки іноді малюк навмисне тягне із засинанням, щоб не пропустити кінець історії. Але якщо кожного разу розповідати малюкові короткі казки, він швидше за все засне, відчуваючи при цьому присутність мами поруч.
Малюк не відразу звикне до режиму, тому не нервуйте і не зліться, якщо дитина не хоче закривати очі. Головне, не відходьте від наміченого плану дій і будьте непохитні у своїй рішучості привчити дитину спати за режимом.
Comments